Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyrekcja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi z okazji jubileuszu 65-lecia szkoły ma przyjemność zaprosić uczniów szkół muzycznych II st. województwa łódzkiego do udziału w turnieju kompozytorskim „W Hołdzie Henrykowi Wieniawskiemu”. W roku jubileuszowym chcemy przypomnieć postać naszego patrona i zainspirować młodzież jego twórczością.

Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach:
1. napisanie oryginalnego utworu inspirowanego miniaturami skrzypcowymi Henryka Wieniawskiego 
2. opracowanie jednego z zaproponowanych w regulaminie utworów na skrzypce solo i zespół kameralny lub kameralną orkiestrę smyczkową.

Prace należy nadsyłać do 15 września 2014 roku.

Prace wyróżnione i zakwalifikowane do wykonania zostaną przedstawione 15 października 2014 roku.

Rozstrzygnięcie turnieju, wykonanie utworów wyróżnionych przez zespoły kameralne lub kameralną orkiestrę smyczkową Łódzkie Smyczki oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystego koncertu z okazji 65-lecia Szkoły 21 marca 2015 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

Turniej kompozytorski został objęty patronatem przez Wizytatora CEA Regionu Łódzkiego.

Szczegółowe informacje są zamieszczone w załączonym regulaminie, dostępnym także na stronie internetowej szkoły. Ewentualne pytania można kierować na adres pliki.na.www(at)gmail.com.

zobacz regulamin turnieju --->> (plik PDF)