Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sekcja wiolonczeli i kontrabasu OSM I i II st. - nauczyciele
Kierownik sekcji - Robert Fender - wiolonczelista. Koncertuje jako solista i kameralista, jest związany z Akademią Muzyczną w Łodzi jako asystent w Katedrze Instrumentów Smyczkowych.
Studia w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Stanisława Firleja ukończył z wyróżnieniem w 1999 r. Umiejętności doskonalił na krajowych i zagranicznych kursach wykonawczych pod okiem znakomitych pedagogów: Zary Nelsovej , Natalii Szachowskiej, Milosa Sadlo, Gerharda Mantela, Karine Georgian, Angelice May.
Legitymuje się wieloma nagrodami, min. III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu (1997), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (1998) oraz nagroda specjalna SPAM na III Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi(2002). W latach 1998-1999 otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.
Robert Fender koncertował jako solista z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Concerto Avenna , Bielską Orkiestrą Kameralną oraz Łódzką Orkiestrą Kameralną „Camerata”. Brał udział w festiwalach i sesjach muzycznych w Nałęczowie, Łagiewnikach, Radziejowicach, w Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach oraz w sesjach naukowo- muzycznych, organizowanych przez macierzystą uczelnię.
Artysta dokonał nagrań dla Polskiego Radia w Warszawie, Radia Łódź oraz Telewizji Polskiej. Od 1997r. jest członkiem tria fortepianowego Trio Vivo.

Kierownik sekcji:
mgr Robert Fender - wiolonczela

mgr Maria Guz - wiolonczela
mgr Anna Koprowska - wiolonczela
mgr Sylwester Masłoń - kontrabas
mgr Arkadiusz Płaziuk - wiolonczela
mgr Marek Przybyła - wiolonczela
prof. Grzegorz Wieczorek - kontrabas